Hayatı Anlatan Tarot Falı | VipFal.com
Ücretsiz Üye Olarak Hızlı ve Güvenli Fal Baktırabilirsiniz.
Kod:29956

Hayatı Anlatan Tarot Falı

Tarot falı tarihine bakıldığı zaman tam ve net bir zaman diliminden bahsetmek mümkün olmuyor. Farklı kaynaklara göre ortaya çıkış serüvenleri ve tarihleri birbirinden farklıdır. Hatta bu kaynaklar varsayımlar ve farklı fikirlerden oluşur. Kimilerine göre tarot falı, köken olarak Eski Mısır’da ortaya çıkmıştır. Diğer bir varsayıma göre ise tarot falı köken olarak “rota” kelimesinden türemiş ve çark anlamış taşıyan Latince bir kelimeden türetilmiştir.


Hayatı Anlatan Tarot Falı


Zaman açısından bakıldığı zaman rivayetler 15. Yüzyılda ortaya çıktığını söylüyor. İnsanlık tarihi bakımından doğum ve ölüm arasındaki olayları yorumlayan en eski fal türlerinden biri olarak bilinir.

Tarot Falında Kartlar

Tarot falı, 78 tane karttan ve iki bölümden oluşur. Zen tarotu, Aşıklar Tarotu gibi birden fazla tarot falının çeşidi olmasına rağmen bunlardan en sık tercih edileni klasikleşmiş Rider-Waite Tarot kartları olarak bilinir. İlk 22 kart büyük sırlar (majör arcana) serisini oluştururken, son 56 kart küçük sırlar (minör arcana) serisini oluşturur. İlginç bir fal tekniği ı-olarak bilinen tarot kartların renkleri, dizilişi, rakam ve görselleriyle bireyin tüm hayatına dair göndermeler yapar. Fala baktıranın enerjisini ve maneviyatını temsil eder. Kartlar asa, para gibi türlerde alanlarına ayrılır. Bireyin geçmişi, geleceği ve şimdiki hayatı ile ilgili yorumlar sunar.

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Öncelikle tarot falına baktıracak kişinin gözlerini kapatıp bütün enerjisiyle hayatına yönelik enerjisini vermesi istenir. Daha sonra tarot falı için inanarak içinden bir dilek dilenmesi istenir.

Bu evreleri tamamlayan bireyden kapalı olan tarot kartlarından bir tane çekmesi istenir. Seçilen bu ilk kart bireyin hayatı için dileğini temsil eder.
Tekrar gözlerini kapatan bireye hayatında karşılaşmak istemediği bir durumdan bahsetmesi istenir. Ardından yeniden tüm enerjisiyle yeni bir kart seçmesi istenir. İkinci sefer çekilen bu kart ise bireyin hayatına dair var olan kabus anlamına gelir.

Yeniden ve son kez kapatılan gözlerle bireyin geleceği hakkında bilgi sahibi olmak istediği konunun ne olduğuna dair bilgi vermesi istenir. Yeniden seçilen kart bireyin geleceğini ifade eder.

Tarot Falı Kartları Hangi Anlamları İfade Eder?

Tarot falında kart seçimi toplu şekilde de yapılabilir. Bunlardan bazılarına bakacak olursak beşli, altılı, yedili ve dokuzlu kart açılımları gibi yorumlar vardır. Bazılarına değinecek olursak;

Beşli olarak para açılımı, bireyin parasal olarak hangi durumlarla karşılaşabileceğine dair yorumlar yapar.
Altılı aşk açılımı, bireyin aşk hayatında olumlu veya olumsuz olarak meydana gelebilecek durumları yorumlar.

Yedili kart seçimi, bireyin iş hayatındaki durumları yorumlayarak izleyebileceği yol hususunda yorumlar yapar.

Dokuzlu kart açılımı ise, bireyin kendi istek ve ileriye dönük hedeflerine yönelik yorumlar yaparak bazı ipuçları gösterir.

Tarot Falında Bazı Sembollerin Anlamları

Tılsımlar kraliçesi seçen bireye tarot falı kartı ekonomik özgürlüğü ve tüm işleri kendi başına yoluna koyabileceği konusunda yorum yapar. Bireyin hırslı ve azimli olduğuna böylelikle ileride daha da başarılı olabileceğine işaret eder. Birey o kartı seçerek yaşamış olduğu özgüvensizlikten ve kararsızlıktan ileriye dönük kurtulacağı anlamına gelir.

Asılmış adam sembolü tarot falı için bireye istediği şeylerin gerçekleşebilmesi için bazı şeylerden vazgeçmesi gerektiği anlamına gelir. Bireyin sosyal hayatında değişim ve yenilik başlangıcına işaret eder. Ters asılmış adam sembolü ise bireye ego sahibi ve bencil olduğuna dair yorum yapar.

Tarot falında şeytanın anlamı ise bireyin para konusunda güçlü ancak endişe ve korku ile yaşadığını ifade eder.

Birden fazla kart ve anlam ifade eden tarot falının en iyisi için VipFal yorumcularımızı ziyaret edebilirsiniz.
 
Ekleyen : Emre Fuat YILDIZOĞLU     Kategori : Nasıl Bakılır    Eklenme Tarihi : 9/23/2020 9:59:27 AM     Görüntülenme Sayısı : 2672

Yorumlar
Kayıtlı Yorum Bulunamadı. İlk Yorumu Yapmak İçin Formu Doldurabilirsiniz.
Yorum Yap
96450
Yorum ile beraber Vipfal.Com üyeliğiniz açılsın mı?