Kahve Falı ile İlgili Bilinmesi Gereken Hususlar | VipFal.com
Ücretsiz Üye Olarak Hızlı ve Güvenli Fal Baktırabilirsiniz.
Kod:88812

Kahve Falı ile İlgili Bilinmesi Gereken Hususlar

Öncelikle kahve falı tarihi olarak hayatımıza girişini ve kültürümüzün nasıl bir parçası olduğu hakkında bilgilerle kahve falı kavramının bugün insanlar için olan anlamına ve yerine değinmek gerekir. 

Türk Kahvesi ilk olarak Yavuz Sultan Süleyman döneminde Osmanlı Devletinin saraylarında yerini almaya başlamıştır. Kahvenin Osmanlıda yer almasının ardından ilk olarak kahve falının da Osmanlı saraylarında ortaya çıktığı söylenebilir.

Ardından Osmanlının aracılığıyla Türk kahvesi Balkanlara, Orta Doğuya ve Bosna gibi dünyanın diğer topraklarına da varlığını yaymıştır. Her ne kadar kahve diğer topraklara yayılmış olsa da kahve falı yaygın olarak Osmanlıdan günümüze Türk kültüründe varlığını idame ettirmektedir. 

Kahve Falı ile İlgili Bilinmesi Gereken Hususlar

Kahve Falı Nasıl Bakılır

Kahve falına bakmadan önce hoş bir sohbetle ya da huzurlu bir dinlenme anında kahvenizi telvesi uygun miktarda dibinde kalana kadar yudumlamanız ve dibinde kalan telveyi karıştırmadan bitirmeniz yeterli olacaktır. 

Biten kahve fincanın ağız kısmı tabağına gelecek şekilde ters kapatılıp bir dilek dilenir. Bu işlem ister içe doğru ister dışa doğru yapılabilir. Burada genel olarak inanılan içe doğru kapatılan fincan bireyin iç dünyasıyla ilgili bir kahve falı olmasına olanak sunarken dışa doğru kapatılan fincanlar ise dış dünyada ki olgularla olan analizlere olanak sağladığı düşünülür.

Fincan soğumaya bırakılır ve bu soğuma işlemi için yüzüğü fincanın üstüne bırakarak daha hızlı olmasına katkı sağlar.

Soğuduktan sonra kahve falına, fincanda gördüğü şekilleri hayattaki var olan nesnelere, canlılara benzetebilecek yorumlar yapan tecrübeli biri tarafından bakılır.

Bazı yorumcular önce kahve fincanına ardından fincanın tabağına bakarak kahve falını yorumlarken, bazı yorumcular kendine özgü tekniğiyle tam tersi sıralama izleyebilir. Burada ki önemli olan kahve falı içerisindeki şekillerin doğru analiz edilip kahve falının sahibine aktarılabilmesidir.

Tüm analizler bittikten sonra kahve falı sahibinin fincanını ve tabağını suya tutması falında çıkan kötü enerjinin ve istenilmeyen, olumsuz görünen olguların suyla birlikte akıp gitmesi için gerekir. Ayrıca kahve falına bakılmadan önce içtenlikle dilenen dileklerin bir an önce gerçekleşebilmesi için de suya tutulmalıdır.

 Kahve Falı ile İlgili Bilinmesi Gereken Hususlar Nelerdir

Kahve Falı İçin Dikkat Edilecekler

Kahve falına bakacak kişi yaptığı işe ve hislerine inanan biri olmalıdır. Böylelikle kuvvetli hisleri, kişinin kahve falındaki analizleriyle hayatındaki nesne veya canlıları özdeştirebilecek enerjiye sahip olduğu anlamına gelir. 

Kahveyi içen kişi kendi kahve falına bakmamalıdır. Bakacağı falın bir anlamı ya da objektif bir analizi olması mümkün değildir. Çünkü fala bakacak birey doğru analizleri yapabilmek için fal sahibi hakkında öncesinde bir bilgiye sahip olmamalıdır.

Kahve falına başlanmadan önce fal sahibinin tuttuğu dilekler fincanın tabağından ayrılmasına göre hemen veya zamanla gerçekleşebileceğini ifade eder. Bu yüzden eğer kahve sahibinin fincanı tabağından ayrılmamak için ısrar ediyorsa kahve falına bakılmaya devam edilmemelidir. Zira tutulan tüm dileklerin en kısa sürede gerçeklemiş olacağı anlamına gelir.

 Kahve Falı ile İlgili Bilinmesi Gereken Hususlar

Fincan ve tabak kolaylıkla ayrılıyorsa fala bakılmaya başlanır, dilekleri için zamanın olduğu anlamına gelir. 

Fala bakacak olan kişinin işinde ehli olmasının yanı sıra kahve falının sahibiyle çıkan sembollerin arasında bağlantı kurabilmelidir. Bu bağlantının kurulmasının ardından fala bakan kişi yorumunda fincandaki şekilleri geçmişe veya geleceğe konumlandırarak kişinin falındaki bilgileri aktarmış olur.

Kahve falı dikkat edilmesi gereken hususların uygulanması ve içten, samimi analiz kabiliyetini kullanan kişi tarafından yorumlanması gerekir. Fal sahibine belki geleceği hakkında belki dikkat etmesi gereken hususlar hakkında belki de hayatında var olan ancak farkında olmadığı durumlar hakkında analizler sunar.


 
Ekleyen : Emre Fuat YILDIZOĞLU     Kategori : Nasıl Bakılır    Eklenme Tarihi : 9/11/2020 10:43:48 AM     Görüntülenme Sayısı : 3422

Yorumlar
Kayıtlı Yorum Bulunamadı. İlk Yorumu Yapmak İçin Formu Doldurabilirsiniz.
Yorum Yap
6039
Yorum ile beraber Vipfal.Com üyeliğiniz açılsın mı?