Geçmişten Bugüne Kurşun Dökme Geleneğinin İnsan Üzerindeki Faydaları | VipFal.com
Ücretsiz Üye Olarak Hızlı ve Güvenli Fal Baktırabilirsiniz.
Kod:6027

Geçmişten Bugüne Kurşun Dökme Geleneğinin İnsan Üzerindeki Faydaları

Kurşun Dökme işlemi günümüzde oldukça eski olarak bilinen bir gelenektir. Anadolu da bugüne kadar en eski olduğu düşünülen ve kurşun dökme işlemi için kullanılan en eski kurşun parçalarının 2500 yıllık olduğuna dair bir takım çalışma sonuçları mevcut. Geçmişten süregelen bu gelenek hala günümüzde insanlar tarafından yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Bunun en büyük sebebi insan üzerindeki nazarın ve tüm negatif enerjinin kurşun dökme işlemi ile yok edilebiliyor olmasıdır.

Kurşun döktüren insanlarda ki bütün negatif enerji ortadan kalkar, bu sayede bireyler hayatlarının her alanında pozitif enerji ile devam ederler. Ayrıca bireyleri nazardan korumak amacıyla da uygulanan bir yöntemdir. İnsanın kendi iç dünyasındaki iletişim ve diğer insanlarla olan iletişime güç katan bu yönteme Avrupa’da da inanılmaz yoğun bir talep vardır.

Kurşun dökme falı için işini çok iyi bilen ve dikkatle yapan birine başvurmak gerekir. Enerjisi çok güçlü olan ve kurşun dökmenin kendine özgü olan yöntem ve geleneğine hakim kişiler tercih edilmelidir. 

Geçmişten Bugüne Kurşun Dökme Geleneğinin İnsan Üzerindeki Faydaları

Kurşun Dökme İşlemi

Kurşun dökmek hassas bir konudur. Kurşun dökme işlemi usulüne uygun olarak yapılması gerekmektedir.  Kurşun dökme tıbbın çare olamadığı durumlarda ve bazı kişilerde vücut rahatsızlıklarına da çare olacağı da düşünülür. Bundan dolayı işinde  ehli olan kişilere kurşun döktürülmelidir.
 
Geçmişten Bugüne Kurşun Dökme Geleneğinin İnsan Üzerindeki Faydaları

Kurşun Dökmede Kullanılan Araçlar

Gerekli olan malzemeler temin edildikten sonra kurşun dökme işlemi sağlık bir şekilde tamamlanmış olur.

Bunun için;
• İşinin ehli olan kurşun dökme işlemini gerçekleştirecek biri,
• Kurşun,
• Kurşunun eritilmesi için temiz bir kap,
• Tuz, soğan, ekmek parçası, üzerlik tohumu

Tüm bu malzemelerin sonunda okunması gereken sureler tamamlanır ve kurşun dökme işlemi tamamlanmış olur.
 
Kurşun Dökme Nasıl Yapılır 

• İlk olarak abdest alınıp niyet etmekle başlanmaktadır.
• Bir kabın içinde kurşun eritilir.
• Temiz bir kaba su konulur.
• Bu suyun içine tuz, soğan, ekmek parçası, üzerlik tohumu besmele çekilerek ilave edilir.
• Kurşun kime dökülüyorsa o kişinin kendi adıyla birlikte anne adı söylenerek Nas ve Felak sureleri okunur. Böylece kurşun dökme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Geçmişten Bugüne Kurşun Dökme Geleneğinin İnsan Üzerindeki Faydaları

Kurşun Dökme İşleminden Sonra Ortaya Çıkan Etkiler

Kurşun dökme adımlarının sorunsuz tamamlanmasından sonra kurşun dökülen kişide bütün negatif enerjiler yok olur. Kişi hayatına pozitif devam ederek meydana gelmiş olan olumsuz durumlar ortadan kalkar iç dünyasında huzurlu bir algı oluşur. 

Nazardan ve büyüden  korunmuş olunur. Nazara uğramış kişilerin hissettikleri ağırlık yok olur ruhsal olarak rahatlamaları görülür. Özellikle kendisinde nazar olduğunu düşünen insanların kurşun dökmesi gerekir.

Kurşun dökme işleminden sonra kişilerin vücutlarında herhangi bir hastalıklarının olması sonucunda bedensel ve ruhsal anlamda meydana gelen yorgunlukları ve hasarları da gözden kaybolur. Kişilerde psikolojik olarak rahatlama görülür. Bunalım veya depresyonda olan kişilerin düşünceleri pozitif olarak tamamen değişim gösterir. Etraflarına yayacakları bu enerjiyle diğer insanlarla olan ilişkilerini de en üst seviyeye taşırlar.

Kısmeti kapalı olan kişiler kurşun dökme işlemi ile sevdiği insanla evlenebilir ve kapalı olan kısmetleri açılır.

Tüm bunların dışında yapılan büyülerin etkisinden kurtulmak isteyenler de kurşun döktürebilir. Kurşun dökülmesinin sonucunda büyülerin etkisinden kurtulmaları gerçekleşir. Bununla birlikte kurşun dökülmesinin ardından büyü yapılan bu kişilere bir daha büyü yapılamaz.

Kurşun dökme işleminde dikkat edilmesi gereken durumlar ve bu durumların uygulanması sonucunda kurşun dökme ile nazar, kötü enerji gibi olumsuz etkenlerden kurtularak tüm negatif enerji ve olumsuz düşünceler ortadan kalkar. Kişi yaşam alanının her kısmında pozitif bir enerjiye sahip olur.
 
Ekleyen : Emre Fuat YILDIZOĞLU     Kategori : Nasıl Bakılır    Eklenme Tarihi : 9/10/2020 2:03:59 PM     Görüntülenme Sayısı : 2978

Yorumlar
Kayıtlı Yorum Bulunamadı. İlk Yorumu Yapmak İçin Formu Doldurabilirsiniz.
Yorum Yap
73400
Yorum ile beraber Vipfal.Com üyeliğiniz açılsın mı?