5 Mayıs 2019 Boğa Burcu'nda Yeniay | VipFal.com

5 Mayıs 2019 Boğa Burcu'nda Yeniay

boğa burcunda yeniay Dönüştürücü bir yeniay sürecindeyiz. Boğa burcunda gerçekleşen yeniay aslında yılın geri kalanının nasıl geçeceğini, neye odaklanmamız gerektiğinin habercisi. Bizi pek çok konuda aydınlatacak ve yolumuza ışık tutacak... 

Sevgili koç burçları: Boğa burcu yeniayının yöneticisi gezegeni olan Venüs iki ayrı burçta retro halinde. Maddi olarak hayatımızdaki insanların yerini iyice düşünmemiz gerekebilir. Bu yeniayda,  değer verdiklerimizin kıymetini bileceğiz. Başkalarından destek almadan hayatını sürdüremeyenler için bu durum oldukça zor bir hale gelecek. Bu yeniay zamanı daha önce çekilmiş bir kredinin yada alınmış bir borcun tekrar gündeme gelmesini temsil ediyor sizler için. Kapsamlı bir borç-alacak muhasebesine girişmişken, paramızı idareli kullanmamız gerektiğini de anımsatacak. Yanlış seçimlerde bulunmuş olabiliriz ancak yine de kimlere güvendiğimizi tartmamız gerekecek. Venüs'ün terazi burcunda gerilemesiyle birlikte sadece maddi olarak değil ilişkisel olarak da kime güveneceğimizi bilmemiz gerekiyor. İlişkilerimizle ilgili aldığımız evlilik yada boşanma kararlarımıza tekrar bir bakmamız gerekiyor. Bunlar aralık ayına kadar gündemimizi meşgul edecek konular. Aralık ayından sonra ise beklediğimiz bir paranın gelişi ile birlikte rahat bir nefes alabileceğiz. Aralığa kadar ise riskli kararlar almaktan kaçınmalısınız.
boğa burcunda yeniay
Sevgili Boğa Burçları: Bu yeniayda ilişkimizdeki tüm olumlu-olumsuz yanları gözden geçireceğiz. Buna bir test olarak bakabilirsiniz. Aralık ayına kadar sürecek olan bu süreçte, yaptığınız tercihleri ve maddi-manevi olarak güvendiğiniz tüm varlıklar sizin için büyük önem taşıyor. Siz kendinizi fazlasıyla düşünürken etrafınızdaki insanlar da sizler hakkında konuşuyor olacak. Yeniay sizi burada başkalarıyla olan ilişkilerinizle ilgili sınayacak. Tamamen çıkar ilişkisi üzerine kurulmuş bir ilişki veya inat uğruna sürdürülen bir ilişkiniz var ise bu dönemde ağır çatlaklar gelebilir gündeme. Fakat beraberliğinizin temellerine güveniyor iseniz burada sorun yok. Burada önemli olan yasal olan tüm konularınızda aralığa kadar beklemeniz olacaktır. Bu olumsuz bir görünüm değil. Sadece mevcut koşullarınızı iyi analiz edebilmeniz gerekiyor. Yeni bir karar almaktan kaçınmalısınız. Kendinize ve duygusal ilişkilerinize inat etmeden yaklaşmanız gerekiyor. Bitmesi mi gerekiyor, toparlanacak mı, bunu analiz etmelisiniz. Bunları uygularsanız aralıkta göreceksiniz ki, işe yaramayan herkes gitmiş ve sadece verimli ilişkiler kalmış. 

Sevgili İkizler Burçları: Bu yeniay bize kendimize olan güvenimizi hatırlatacak. Hayata bakış açımızı sorgulatıp bir çözüm yada çıkış yolu bulmamız konusunda bizleri teşvik edecek. Biraz içe dönük olabiliriz bu sıralar. Çevrenizdeki yakın bağlar kurduğunuz insanlarla yüzleşirken, üzerini örttüğünüz zayıf yanlarınızın ortaya çıktığını da farkedebilirsiniz. Ne kadar sağlıklı ve ve başarılı olduğunuzu sorgulayabilirsiniz sık sık. Neye ihtiyacınız olduğunu iyi saptamalısınız. Risk altında olduğunu düşündünüğünüz konularda kendinizi tedavi edebilmelisiniz. Eğer çalışmıyorsanız yada iyice içe dönmüş bir vaziyetteyseniz bunları da tespit edip çözüm aramanız şart. Sadece maddi kazanım peşinde koşup hayatta duygusal konuları kaçırmışsak bunları telafi etmenin tam zamanı. Bu konuları yeniden detaylı ele alacağız bu yeniayda. Kendimizi ve hayatımızda bulunan insanlara yoğunlaşabilmek için çaba sarfedeceğiz. Evet detaylı analiz yapacağız ama bunu yaparken de içimize kapanıp kendimize dönük yaşamayacağız, günlük hayatımızı bir düzene oturtup onu en sağlıklı ve yararlı şekliyle sürdürebilmek için çabalayacağız. 
boğa burcunda yeniay
Sevgili Yengeç Burçları: Aralık ayına kadar dikkat etmemiz gereken çok önemli konular var . Bugün, hedeflerimizi dışarıya göre ve insanların bakış açılarına göre belirliyoruz. Ne kadar güvende olduğumuzu, ne kadar başarılı olduğumuzla ölçüyoruz. Maddi yönden ne kadar kazanırsak o kadar güvende hissediyoruz. Durumlar bunların aksine olduğunda ise mutsuz olabiliyoruz. Bu yeniayda önemsediğimiz yargıları neye dayandırdığımızı soracağız kendimize. Sevdiklerimize ve etrafımızdaki insanlara nasıl davrandığımıza bakacağız. Ego savaşları içinde miyiz yoksa bağımlılık boyutunda sahiplenen bir duruş mu sergiliyoruz? Bu tavırlarımız sevdiklerimizi boğuyor olabilir mi ? Dışarıda aradığımız güveni kendi içimizde de bulabiliriz. Bunun keşfini yaptıktan sonra, ilişkilerimizi yakın mercekten inceleyebiliriz. İnat uğruna sürdürdüğümüz ancak bizi hiç tatmin etmeyen ve bize sadece psikolojik ve ruhsal olarak yara verdiğini farkettiğimiz ilişkilerimizin kopuşunu izleyebiliriz. 

Sevgili Aslan Burçları: Bu yeniayda sosyal hayattaki kimliğimiz ile ilgili sorgulamalara düşebiliriz. Bu sizler için çift yönlü bir etki. Çünkü venüs iki farklı burçta geriliyor olacak. Bizi hem bir yandan içe dönük yapacak hem de dış dünyayla aramızdaki bağın ne olduğunu nasıl olduğunu sorgulatacak. Eğer bizi tatmin etmeyen bir işte çalışıyorsak hayattan çok fazla keyif almamız beklenemez. Çünkü mutluluğumuzu maddi dünyaya bağlamış durumdayız. Aile içerisinde sorunlar varsa da aynı şekilde mutlu olmamız zor. Bunları enine boyuna düşüneceğiz bu yeniayda. Bu bir yüzleşme şekli aslında. Geçmişimizle alakalı ve günümüze kadar sirayet etmiş sorunlarla yüzleşeceğiz. Bizi dış dünyayla ilgili konularda tatmin eden ancak psikolojik olarak rahatsız olduğumuz şeyler varsa bunların ele alınma vakti geldi. Geleceğimizle ilgili kafamızda oluşan sorunlar ve varsa dava süreçleri bizi aralık ayına kadar oldukça meşgul edecek gibi görünüyor. Ancak aralıktan sonra tüm olaylar daha net bir şekle bürünecektir. 

Sevgili Başak Burçları: Bu yeniayda eğer ev değişikliği yaptıysanız bunun adaptasyonunu geliştirmeye çalışacaksınız. Eğer taşınmadıysanız ve taşınmayı düşünüyorsanız bununla ilgili bütçe çıkarma çalışması yapmanız gerekecek. Kafanızın karışık olması gayet normal. Aralık ayına kadar bunlar hakkında detaylı bir analiz yapıp neden-sonuçlarını iyice araştırıp öyle kolları sıvamalısınız. Eğer bunlarla ilgili bir kararınız varsa denemelisiniz, iyi gelebilir. Baştan hoşumuza gitmeyen birşey daha sonrasında bizi çok mutlu edebilir. Yakınlarınızda olan ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz ama şu an vereceğiniz her hangi bir karar yanlış sonuçlar doğurabilir. Keza iş alanı için de aynı şey geçerli. Eğer işinizden memnun değilseniz yeni bir iş arayışı için doğru zamanda değilsiniz. Eğer hayatınızda rahatsız olduğunuz şeyleri değiştirmek istiyorsanız öncelikle sorunun sebeplerini bulup onları halletmelisiniz. Verilen bir fikri sorgulamadan hayatınıza empoze etmeyin. Sorgulamadan kabul ettiğiniz fikirler yanlış sonuçlar doğurabilir. Eğer kaçtığınız bazı sorunlar varsa bunların zamanının dolduğunu hatırlatacak bu yeniay. Artık kaçacak yerinizin kalmadığını ve inandığınız değerler uğruna sorunlarınızı çözmeye başlamanız gerektiğinin tam zamanı.

boğa burcunda yeniay Sevgili Terazi Burçları: Bu yeniayda maddi ilişkilerinizi ele almak isteyeceksiniz. Geçmişte yaşamış olduğunuz problemleri detaylıca gözden geçirecek ve mevcut durumunuzu iyileştirebilmek adına yeni adımlar atacaksınız. Bu yeniay sizin yönetici gezegeninizde gerçekleştiği için sizleri daha fazla etkilemekte. Aralık ayına kadar maddi kaynaklara bakış açımız değişecek, hem de duygusal ilişkilerimizi çözümleme fırsatı bulacağız. Bu retro hareketi size neyin ne olduğunu en net haliyle gösterecek. Bunlar belki hemen gerçekleşmeyebilir, aylar sürebilir fakat emeğinizin karşılığını alacağınızı kesinlikle söyleyebilirim. Bu gecikmeyi kötü olarak algılamayın, aralıkta ayında göreceksiniz ki yaşadığınız kötü gelişmeler bile sizin ne kadar hayrınıza gelişmiş. İnadınızı kırıp olaylara farklı açılardan da bakmayı öğreneceksiniz. Paraya önem verseniz de vermeseniz de bu dönem maddi ihtiyaçlar sebebiyle eskiden farkedemediğimiz bazı değerleri farketmemizi sağlayacak. Daha dikkatli olmaya önem vereceksiniz. Sırtımızda taşıdığımız ve bize bir faydası olması geçin, bir de memnuniyetsiz davranan kişilere karşı oldukça acımasız tavırlar takınabiliriz. Bu yeniayda bunları tespit etmemiz ve düzenlememiz için oldukça olumlu etkiler verecek. 

Sevgili Akrep Burçları: Bu yeniayda ilişkilerimizde nelerin eksik olduğunu, neler olması gerektiğini sorgulayacağız. Bir ilişkiden ne bekliyoruz, hayatımızdaki insan bizden neler bekliyor ve biz karşılayamıyoruz bunlara bakacağız. Retro hali iç dünyamızda ve ilişkilere bakış açımıza dair yeni yollar sunuyor. Bu yollarda bizim bastırdığımız duygular ortaya çıkabilir. Üstelik sadece kendimizi değil, başkalarının bize bakışını da oldukça önemseyeceğiz. Ortak bağ kurduğumuz insanlarla yaptığımız paylaşımların bize ne kazandırdığına iyice bir bakacağız. Bu dönemde çok paylaşımdan yana olmayabiliriz. Biraz daha içe dönük hareketler sergileyebiliriz. Yine de çok fazla içe dönük olmamakta fayda var. Bu bazı durumlarda bencillik gibi algılanabilir ve sorun çıkmasına sebep olur. Yine de aranızdaki bağın güçlü olduğuna inanıyorsanız bunu aşabilirsiniz. Güçlü olmadığına inanıyorsanız ve sorunlar çözülemiyorsa aralık ayına kadar çözmemiz gerekecek. Tek yönlü düşüncenin bu dönem kimseye faydası yok. Önemli olan geleceğinizi iyi analiz edebilmeniz.

Sevgili Yay Burçları: Bu yeniayda takıntılı bir biçimde iş hayatındaki başarımız ve maddi kazanımlarımız hakkında düşünebiliriz. Hayatın tadını çıkarmak ve keyifli vakitler geçirebilmek oldukça önemlidir. Bunu sağlayabiliyorsak ne ala. Fakat bu yeniay döneminde arzu ettiklerimizin, peşinden koştuklarımızın sorgusunu yapacağız içten içe. Aralık ayına kadarki dönemde bastırdığımız tüm korkularımız, zayıflıklıklarımız ve korkularımızın üstesinden gelmeye çalışacağız. Belli etmeden kızdığımız yada kırgın olduğumuz birileri varsa bunlarla alakalı da derin bir sorgu içinde bulabiliriz kendimizi. Fakat bunları karşınızdaki insanlara göstermekten kaçınmayın. Açık yüreklilikle neye neden kızgın yada kırgın olduğunuzu anlatın. Geçmişte yaşadığınız acılarla kıyaslamayın. Paylaşmaktan kaçınmayın. Hayatınıza giren hiçbir insan bir öncekiyle benzer değildir. Herkes farklıdır ve siz de gelişmelisiniz. Geçmişte yaptığınız hatalardan ders çıkarmalı ve tekrarlamamaya özen göstermelisiniz. Eğer canımız yandıysa söyleyelim. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmayabileceğini aklımızdan çıkarmayalım. Bunlarla yüzleşmemizi yaptıktan sonra daha sağlıklı bağlar kurabileceğiz. 
boğa burcunda yeniay
Sevgili Oğlak Burçları: Bu yeniayda hayalini kurduğunuz bir ilişki özlemi yaşama ihtimaliniz var. Bir yandan hayatın konforunu yaşamak, hayatın keyfine varmak ve kafamıza göre planlar yapıp canımızın istediklerini yapmak istiyoruz. Bunlar için yöntemler ve yollar arayışımız henüz sürüyor. Ancak bu yolların da hayatımızda bize arka çıkacak güçlü dostlar ve duygusal ilişkiler kurmaktan geçtiğini de farketmiş durumdayız. Ancak burada atlamamamız gereken bir durum var. Bu yeniaya eşlik eden retro sebebiyle belki biraz arayıştayız ve yeni bağlantılar kurmak istiyoruz ancak bunların temelinde sadece kendi isteklerimiz yer alıyor. Başkalarına karşı olan hassasiyetimizi yoksayabiliriz. Endişelenmeyin, bunlar kötü durumlar değil. Koşullara uyum sağladığınız sürece sorun yok. Aralık ayına kadar hedeflerinizi belirmek, iyice bir araştırma yapmak, çevrenizi gözlemlemek öncelik olarak kendimize ve başkalarına karşı iyi niyetle yaklaşırsak, ihtiyacını duyduğumuz maddi-manevi güvenceyi sağlayabilir. Geçmişte yaşadığını şeylerin kinini tutmak yerine affettiğiniz takdirde dış dünyayla aranızda güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Sevgili Kova Burçları: Bu yeniayda konforumuza çok düşkün olacağız. Gerek ev içinde gerek dışarıdaki sosyal hayatımızda herşey ayağımıza serilsin isteyeceğiz. Bunu sosyal ilişkilerimize çok fazla yansıtıp, yakınlık derecemizi bu unsurun belirleyebileceğini düşünürüz. Ailemizin, arkadaşlarımızın yada iş ortamındaki ilişkilerimizin bize maddi manevi destek olup olmadığını çokça sorgularız. Ancak bu yeniayda bu konular hakkında elde edemeyeceğimiz şeyler olduğunu göreceğiz. Bu dönemde daha çok yaşadığımız toplumun kurallarına ve yaşamakta olduğumuz sürecin kurallarına göre şekillenecek hayatımız. Aralık ayına kadar hissettiğimiz durum ile gerçekte olan durum arasındaki farkı ayırt edebilmemiz gerekiyor. Hayatımızı oturtmak istediğimiz düzene ne kadar uzağız, ne kadar yakınız, ne kadar yol katetmemiz gerekiyor bunlara bakacağız. Daha yoğun çalışmamız gerekebilir, daha fazla sosyalleşebiliriz fakat bunları yaparken sorumluluklarımızı da gözardı etmemeliyiz sonradan pişman olmamak için. 

Sevgili Balık Burçları: Bu yeniayda yakınlarımızla olan sıkı ilişkilerimizi tekrar gözden geçirmek isteyeceğiz. Bize yeterince huzur ve güven sağlamadığını düşündüğümüz konularda abartılı tepkiler verebiliriz. İşyerimiz ile sosyal hayatımızda ne kadar tatmin edici ve doyurucu bağlarımız var bunları sorgulayacağız. Şuanki durumumuzdan memnun değilsek yada aklımızda dahil olmayı istediğimiz başka bir durum varsa bunların çözümlerini arayacağız. Fakat bunları sorgularken sadece kendimizi düşünmemiz yanlış olur. Biraz empati yaparak karşımızdaki insanın da düşüncelerini önemsemeliyiz. Eğer bir karar vereceksek yada bir projeyece başlayacaksak ulaşmak istediğimiz hedef ve varmak istediğimiz nokta hakkında artıları kadar, eksileri hakkında da detaylı bir değerlendirme yapmalıyız. Bir çevre değişimi yapmak istiyorsak uygun dönemdeyiz. Yeniayın sizler için anahtar kelimesi sorumluluk olacaktır. Sorumluluk alabildiğiniz sürece başaramayacağınız hiçbir şey yok. Sadece elinizi taşın altına koymanız gerekmekte.  
Ekleyen : Serpil Özlem KAYA     Kategori : Astroloji    Eklenme Tarihi : 5/1/2019 3:59:20 PM     Görüntülenme Sayısı : 3473

Yorumlar
Kayıtlı Yorum Bulunamadı. İlk Yorumu Yapmak İçin Formu Doldurabilirsiniz.
Yorum Yap
11299
Yorum ile beraber Vipfal.Com üyeliğiniz açılsın mı?