Kurşun Falı Nasıl Bakılır | VipFal.com

Kurşun Falı Nasıl Bakılır

Küçük yaşlardan beri hep bir merak etmişimdir zaten meraklı bir insanım. Merak etmemin sebeplerinden birisi ise ninemin yani babaannemin kerpiçten yapılmış bağ evine gelip giden evde kalmış kızlar yürüme sıkıntısı çeken yaşlılar hamile kalamayan yeni evli bayanlar vs ...  devamlı bir gelen bir gelen ben o zamanlar çok küçüğüm ama dedim meraklıyım da tabi hep gidip pencereden içeriği gözlerdim baba annemin elinde bit tas su bir tarafta yanan ateş üzerinde olan bir metal tas ve içinde bir şeyler var  oturmuş birisi genelde bir bayan oluyor  kafasının üzerinde bir başörtü  etrafta başörtünün  uçlarından tutanlar odada b,ir sessizlik kimse konuşmaz hatta hareketleri bile çok yavaş sadace baba annemin okuduğu duları duyuyorum ve en sonunda  cıst diye bir ses ürkütüyor beni ve en son su sesleri ve amin demeleri geliyor kulaklarıma.

Kurşun Falı Döktür

Herkes gittikten sonra  hemen baba anneme koşarak sormaya başladım. Bu ne? Ne yaptın bu insanlara senin baba anne olmaktan başka ne görevlerin var?

Allah gani gani rahmet eylesin rahmetli hemen bana anlatırdı işte onlar hasta rahatsız çocukları olmuyor derman ve şifa almaya geliyorlar bende bir aracı olarak onların bu isteklerine yardımcı oluyorum bu döktüğüm  şey kurşun  her derde çaresi ve şifası oluyor buda bize atalarımızın bir armağanıdır derdi.

Kurşun Falı Nasıl Dökülür

Ben işte o zaman KURŞUN DÖKMEK  olayı ve kurşunla tanıştım ve hayatımın içine girip bir dahada çıkmadı. Bu günde var yarında olacak...

Tarihte kurşun hep insan hayatının içinde var olmuş ve hep insanlar kurşundan bir beklentileri olmuştur  bu beklentiler içinde kimi insan gurupları geleceği görmek için yardım almışlardır, genelde batı avrupa halkları  örneğin yeni bir yıla giremeden önce gelecek yıl bizi neyin beklediği ve nasıl bir yıl olacağını, bereketli yada kurak  geçeceğini öğrenmek istemişlerdir. Kurşun dökerek ve aldığı şekle bakarak  tahmin etmişlerdir. Bu durum daha doğuya doğru gelindiğinde ise kurşundan beklentiler daha çok olmuştur.

En büyük alan olarak sağlık ve ruhani olarak kullanılmıştır. İnsanlar genelde ilk kurşuna sonra tıp ilminden önce  baş vurmuşlardır. Hastalanan bir yaşlı yada genç ilk kurşun dökmüş  derman istemişlerdir. Daha sonrasında tıpa baş vurmuş ilaç ve şifalı otlar kullanmışlardır. Bunu nasıl yapmışlardır hasta olan kişilerin ilk önce vekilliğini almışlardır onun rızası üzerine daha sonra kurşunu eritip suya dökmüşlerdir. Çeşitli dualar ve ayetler okuyarak  kurşunun bir parçasını bulunduğu odaya muhafaza edip kurşunun atıldığı su ise hasarlı yada rahatsız olan bölgeye sürüp  yine aynı bulunduğu odanın ya da yerin dışarı ile bağlantısı olan açık bir alana bırakılırdı ve gerçekten de bir şifa görülmüş olur.

Kurşun Falı Sudaki Şekilleri

Bunu her zaman yaşamışlardır. Şimdi kurşun dökmenin asıl ana iki kısmı vardır. İnsana yararının olması ilk kısmı ruhani ve psikolojik destek. Dunun ruhani bölümü musallat olan bir üç harfli görünmeyen ama bilinen varlıklardan yardım alınması ve bu varlıklara armağan verilmesi, verilen armağan ise kurşunun döküldüğü su olması açık bir alana bırakılmasının sebebi bu varlıkların gelip bu sudan yararlanması ve içmesi. Bir insanın gerçekten inanarak bunu yaptırması gerekir. Huzurunun ve ruhunun temizliği olsun diye inanmak ve umut etmek  ondan sonra yaşamak ve bu durum psikolojik olarak yansır insan yaşamına.

İkinci kısmı ise şifa amacına giriyor. Eritilip dökülen kurşunun suya atılması sonucu suyla iletişime gecen bazı moleküllerin yarattığı etkiler ve yararlar vardır. Kurşun dökülme esnasındaki kurşunun atıldığı su daha sonrası kişinin esne ve yaralı yada hasarlı bölgelere sürülmesi sonucu vücuda giren kurşundan gelen çeşitli moleküller buda tıbbi anlamda gözlen görülen yararları karşımıza çıkarıyor.

Ruhani bir rahatlık için mutlaka 15 gün arayla kurşun döktürmek gereklidir. Canlı canlı vekaletinizi alarak canlı kurşun dökme işlemi için bekliyorum.

 
Ekleyen : ROZA ABLA     Kategori : Nasıl Bakılır    Eklenme Tarihi : 1/28/2017 1:26:34 PM     Görüntülenme Sayısı : 7667

Yorumlar
Emre K.   -   8/8/2018
Bir soru sormak istiyorum kurşun döküldükten sonra fal gibi bakılırmı yoksa sadece döküldükten sonra şifamı dilenir.
CEVAP: Niyetnize ilişkin iyileştirme etkisi olan kurşun dökme ile şifanız nasip olur ve FAL gibi yorumlanır efendim.
Yorum Yap
90432
Yorum ile beraber Vipfal.Com üyeliğiniz açılsın mı?
X