Bugün Regaip Kandili 7 Nisan 2016 | VipFal.com

Bugün Regaip Kandili

Nafile ve kaza oruçlarının tutulduğu, namazlarının kılındığı, insanların dini hayata daha çok yöneldiği üç aylara, bu sene (1 Recep) bu akşam Regaip Kandili ile girilecek.
 
Hz. Muhammed'in "Allahım recep ve şaban ayında bizi bereketlendir, ramazan ayına ulaştır" duasıyla anlattığı, rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi olarak nitelendirilen üç aylar, bu yıl Regaip Kandili ile başlayacak. Recep ayının ilk perşembe gününü cumaya bağlayan gece kutlanan Regaip Kandili, bu yıl üç ayların başladığı recep ayının ilk gününe denk geldi.
 
İstanbul Müftülüğü hem İslam dünyasında mübarek kabul edilen ve özel olarak kutlanan on bir ayın sultanı ramazanın müjdecisi üç aylar hem de Regaip Kandili dolayısıyla kentteki camilerde çeşitli etkinlikler düzenleyecek.
 
Müftülüğün programı, Regaip Kandili'nde akşam namazının ardından Kağıthane Sanayi Mahallesi'ndeki Merkez Camisi'nde mevlit okutulmasıyla başlayacak. İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran'ın da katılacağı programda, ilahiler seslendirilecek, dualar edilecek.
 
Regaip Kandili
 
Sultanahmet, Süleymaniye, Eyüp Sultan ve Fatih'in de aralarında bulunduğu pek çok camide Regaip Kandili dolayısıyla programlar düzenlenecek.
 
Bağcılar Halk Sarayı'nda ilçe müftüsü tarafından bu akşam Regaip Kandili ve üç aylar konulu konferans verilecek.
 
Üsküdar'daki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde bugün kandil programı düzenlenecek. Yine bugün Üsküdar Semt Konağı'nda da Regaip Kandili ve üç ayların önemini anlatan konferans gerçekleştirilecek.
 
Üç aylarda kutlanacak Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi de kentteki camilerde mevlit okunacak, birlik ve beraberlik için dua edilecek. 

 
Kategori : Diğer    Eklenme Tarihi : 4/7/2016 12:19:50 PM     Görüntülenme Sayısı : 8466

Yorumlar
Kayıtlı Yorum Bulunamadı. İlk Yorumu Yapmak İçin Formu Doldurabilirsiniz.
Yorum Yap
46847
Yorum ile beraber Vipfal.Com üyeliğiniz açılsın mı?
X